Menu
X
+
+
+
+
+
+
X

Włosing

Świadomość dotycząca zagadnień prawidłowej pielęgnacji włosów jeszcze nigdy nie była tak duża. Teraz możesz cieszyć się idealną fryzurą dzięki naszym innowacyjnym produktom, które doskonale uzupełniają profesjonalne usługi fryzjerskie. W tym celu wystarczy poznać tajniki włosingu.

Spis treści

Co to jest włosing?

Skąd się wziął ten termin?

Dla kogo jest włosing?

Świadoma pielęgnacja włosów krok po kroku: podstawy włosingu

Porowatość włosów – co to jest?

Jak określić poziom porowatości włosów?

Domowy test na porowatość włosów

Równowaga PEH

Proteiny i ich znaczenie dla włosów

Emolienty i ich znaczenie dla włosów

Humektanty i ich znaczenie dla włosów

Prawidłowa technika mycia włosów

Mycie włosów krok po kroku

Popularne metody mycia włosów

Włosing – jak się przygotować?

Szampon do włosingu

Odżywka oraz maska do włosingu

Akcesoria, które są niezbędne do włosingu

Jak wybrać szczotkę i grzebień do włosów?

Jakie znaczenie ma ręcznik?

Włosing na różne problemy

Włosing na wypadanie włosów

Włosing na brak połysku i zmatowienie włosów

Olejowanie włosów krok po kroku

Włosing na rozdwajające się końce

Włosing – przegląd kosmetyków

Pojęcie, jakim jest włosing, robi niezwykłą karierę. Wokół niego powstały prawdziwe społeczności skupione na jednym celu – pięknych, zdrowych i mocnych włosach. Dla włosomaniaczek liczy się nie tylko efekt. Niezwykle istotna jest droga, która do niego prowadzi. Chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i udzielają sobie wsparcia. Praktykują zasadę świadomej pielęgnacji włosów. Dzięki nim oferta firm kosmetycznych poszerzyła się o wiele interesujących propozycji. Aby móc w pełni korzystać z nowych możliwości, warto poznać bliżej zasady włosingu.

Co to jest włosing?

Czym jest włosing? Tym terminem określamy świadomą pielęgnację włosów. Jest ona oparta na precyzyjnym określeniu potrzeb kosmyków. W tym procesie niezwykle ważna wydaje się świadomość, że z czasem mogą się one zmieniać. Dlatego należy umieć to w porę wychwycić, by odpowiednio zmodyfikować plan pielęgnacji. Opiera się on w dużej mierze na rytuałach, przez co może sprawiać wrażenie czasochłonnego procesu. Jednak odpowiednio dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości, włosing może być efektywny i nieskomplikowany, stając się naturalną częścią codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

Włosomaniaczki dużą wagę przywiązują również do znajomości składów kosmetyków. Pozwala to idealnie dobrać produkty, osiągając dzięki temu najlepsze rezultaty.

Mówiąc o włosingu, trzeba brać pod uwagę, że określa nie tylko nowe metody mycia włosów i ich odżywiania. Obejmuje także wszelkie nowinki i ulepszenia. Dzięki niemu można poznać bezpieczne urządzenia do stylizacji na gorąco, najlepsze dla danego rodzaju włosów szczotki i grzebienie czy w końcu alternatywę dla ręcznika frotte.

Skąd się wziął ten termin?

Pochodzenie tego określenia jest bardzo interesujące. Tak nazywa się jedna z najprężniej działających grup na popularnym portalu społecznościowym. „Włosing” działa już od 2016 roku i liczy prawie pół miliona osób zainteresowanych świadomą pielęgnacją swoich kosmyków. Założycielką jest Agnieszka Niedziałek, która swoje doświadczenia opisała w książce „Robię włosing”.

Na początku termin oznaczał jednak „włosową saunę”, czyli zabieg, podczas którego na pokryte odżywką włosy nakładany jest czepek. Dzięki temu kosmetyk działa jeszcze intensywniej i daje wyjątkowe rezultaty.

Obecnie grup i kanałów poświęconych tematyce włosingu jest więcej. Mogą się rozwijać dzięki popularności mediów społecznościowych. Dzięki temu coraz więcej Polek i Polaków zaczyna świadomie dbać o swoje fryzury. Pozwala to odejść od wielu zabiegów, które przyczyniały się do pogorszenia kondycji włosów.

Dla kogo jest włosing?

kobieta pielęgnująca włosy pianką

Jak w przypadku innych nowości, również do tego rodzaju pielęgnacji niektórzy podchodzą nieufnie. Kiedy więc warto powiedzieć sobie „robię włosing”? Można to zrobić w każdej chwili, z różnych pobudek, takich jak:

  • chęć poprawy kondycji włosów zniszczonych przez zabiegi chemiczne;
  • ogólna potrzeba zregenerowania kosmyków;
  • konieczność naprawy uszkodzeń wywołanych przez stylizację wysoką temperaturą;
  • próba ograniczenia wypadania włosów i ich zagęszczenia;
  • chęć zadbania o równowagę skóry głowy.

Motywacji do stosowania włosingu jest wiele. Każdy ma własny powód, dla którego chce podjąć wyzwanie i nauczyć się świadomej pielęgnacji. Na początku proces może okazać się trudny, lecz z czasem nowo nabyta wiedza daje wymierne rezultaty. Dzięki wprowadzeniu w życie oraz utrwaleniu nowych nawyków ich fryzura wygląda jak po luksusowych zabiegach w salonach fryzjerskich.

Świadoma pielęgnacja włosów krok po kroku: podstawy włosingu

kobieta czesząca wysokoporowate włosy

Włosing to świadoma pielęgnacja włosów oparta na zrozumieniu potrzeb skóry głowy i włosów. Aby rozpocząć przygodę z włosingiem, konieczne jest zdobycie podstawowej wiedzy. Świadoma pielęgnacja włosów zaczyna się od:

Te kroki są kluczowe dla doboru odpowiednich produktów pielęgnacyjnych. Włosing wymaga również eliminacji szkodliwych nawyków, które negatywnie wpływają na kondycję fryzury. Stosując zasady świadomej pielęgnacji włosów, możesz osiągnąć znaczącą poprawę ich wyglądu i zdrowia.

Porowatość włosów – co to jest?

Pojęcie to związane jest z budową włosa, który składa się z wewnętrznego rdzenia, otaczającej go kory oraz zewnętrznych łusek. Pod wpływem różnych czynników i uwarunkowań genetycznych mogą się one w różnym stopniu odchylać od wewnętrznej warstwy. Z tego względu mówimy o włosach:

  • niskoporowatych;
  • średnioporowatych;
  • wysokoporowatych.
Jak określić poziom porowatości włosów?

Określenie poziomu porowatości włosów nie powinno być dużym problemem. Jest na to kilka sposobów. Na początek warto przyjrzeć się temu, jak zachowują się kosmyki. Włosy niskoporowate zazwyczaj są naturalne i lśniące. Nie mają tendencji do puszenia, choć bywają trudne w stylizacji.

Włosy średnioporowate wykazują cechy obu pozostałych typów. Wyglądają zdrowo, mogą być lekko falowane, ale jednak brakuje im nieco nawilżenia. Przez to chłoną wilgoć z otoczenia. Jeśli mówimy o wysokiej porowatości, najczęściej pojawia się ona przy bardzo mocnym skręcie. Ten problem mają również włosy bardzo zniszczone (np. przez zabiegi chemiczne). Kosmyki są matowe, szorstkie w dotyku i pozbawione blasku. Chłoną wilgoć z zewnątrz, ale przez mocno rozchylone łuski, nie zatrzymują jej w środku.

Domowy test na porowatość włosów

Kolejnym ważnym pojęciem, które wiąże się z włosingiem, jest równowaga PEH. Trudno rozpocząć świadomą pielęgnację, jeżeli nie zna się rozwinięcia tego skrótu. Oznacza on:

  1. Należy przygotować szklankę wypełnioną wodą o letniej temperaturze;
  2. Następnie umieszcza się na jej powierzchni swój włos;
  3. Po kilku minutach należy sprawdzić jego ułożenie – jeśli nadal unosi się na powierzchni, włosy są niskoporowate, w połowie szklanki – średnioporowate, jeżeli opadł na dno, wówczas mówimy o włosach wysokoporowatych.

Równowaga PEH

Kolejnym ważnym pojęciem, które wiąże się z włosingiem, jest równowaga PEH. Trudno rozpocząć świadomą pielęgnację, jeżeli nie zna się rozwinięcia tego skrótu. Oznacza on:

  • proteiny;
  • emolienty;
  • humektanty.

Dzięki odpowiedniemu doborowi składników z poszczególnych grup można odpowiedzieć na konkretne potrzeby włosów. Każdy z elementów inaczej wpływa na kondycję fryzury. Umiejętne stosowanie odżywek oraz masek wpływa między innymi na nawilżenie, odżywienie czy wzmocnienie kosmyków. Stanowi więc trzon włosingu.

Proteiny i ich znaczenie dla włosów

Proteiny stanowią budulec włosów. Wypełniają powstałe na ich powierzchni mikrouszkodzenia. Dzięki temu kosmyki stają się mocne, sprężyste i lśniące. Niedobór protein objawia się między innymi brakiem objętości oraz zmatowieniem. Oczywiście z proteinowymi kosmetykami można też przesadzić. Wówczas włosy wyglądają na spuszone i przesuszone.

W tej grupie najbardziej popularne są między innymi:

  • jedwab;
  • keratyna;
  • kaszmir;
  • kozie mleko;
  • proteiny roślinne, np. z pszenicy, soi lub owsa.

Emolienty i ich znaczenie dla włosów

Osoby, które zagłębiają się w tajniki włosingu, wiedzą, jak istotną funkcję pełnią emolienty. Są to substancje tłuszczowe, które domykają łuski i tworzą na powierzchni włosa warstwę ochronną. Dzięki nim nie dochodzi do utraty wody i ważnych substancji odżywczych. Przez brak emolientów włosy są szorstkie w dotyku i wyglądają jak siano. Z kolei ich nadmiar objawia się zbijaniem kosmyków w strąki oraz wrażeniem przetłuszczenia. Emolienty są niezbędne, jeśli włosy łamią się i elektryzują. To również ratunek dla rozdwojonych końców.

W grupie emolientów znajdują się między innymi:

  • naturalne oleje (np. arganowy, ze słodkich migdałów, z pestek winogron);
  • naturalne masła (np. masło shea);
  • naturalne woski;
  • alkohole tłuszczowe;
  • silikony;
  • lanolina.

Humektanty i ich znaczenie dla włosów

Humektantami są substancje nawilżające, które odpowiadają za magazynowanie wody. Jeśli włosom ich brakuje, są szorstkie, matowe i pozbawione objętości. Z kolei przez nadmiar humektantów stają się spuszone oraz poplątane. Kiedy włosy ich potrzebują, warto stosować kosmetyki mające w swoim składzie na przykład:

  • ekstrakt z alg;
  • ekstrakt z aloesu;
  • mocznik;
  • kwas hialuronowy;
  • miód;
  • glicerynę.

Prawidłowa technika mycia włosów

kobieta myjąca włosy pod prysznicem

Aby powiedzieć „robię włosing”, trzeba w równej mierze dbać o włosy jak i skórę głowy. Dlatego jedną z podstawowych zasad włosingu jest zmiana przyzwyczajeń dotyczących mycia. Przede wszystkim częstotliwość zabiegu powinna być dostosowana do indywidualnych wymagań. Jeśli ktoś potrzebuje codziennego mycia, nie ma powodu, by na siłę się przed tym powstrzymywać. Działa to również w drugą stronę – jeśli nie ma wskazań do codziennego stosowania szamponu, nie trzeba tego robić.

To jednak nie wszystko, co trzeba zmienić. Włosomaniaczki pokochały kubeczkową metodę mycia włosów. Stanowi ona ważny element świadomej pielęgnacji fryzury. Przy tym jest niezwykle prosta oraz ekonomiczna. Aby ją zastosować, potrzeba jedynie pojemnika z ciepłą wodą oraz porcji szamponu. Należy dokładnie je ze sobą wymieszać, aż do uzyskania piany. Dopiero tą pianą myje się skórę głowy (nie trzeba nakładać jej na długości włosów). Optymalne efekty pozwala uzyskać dwukrotne umycie skalpu.

Tego rodzaju technika pozwala delikatnie umyć głowę. Jest o wiele lżejsza niż stosowanie produktu bezpośrednio na skórę. Dzięki niej unika się podrażnień, ale również stosuje mniejsze ilości szamponu.

Mycie włosów krok po kroku

Stosując się do zasad włosingu, trzeba uwzględniać potrzeby swoich pukli na każdym etapie pielęgnacji. Dlatego warto dobrze przygotować się do mycia włosów. Pozwoli to uniknąć uszkodzeń, które są związane z myciem i rozczesywaniem kosmyków.

  1. Przed zmoczeniem włosy trzeba dokładnie rozczesać. Powinno się to robić najpierw na stojąco, a później zgodnie z kierunkiem ich mycia (np. z głową skierowaną ku dołowi). Włosy kręcone czesze się dopiero po nałożeniu odżywki;
  2. Należy uzyskać pianę z szamponu, rozrabiając go z ciepłą wodą;
  3. Po zmoczeniu skóry głowy i włosów trzeba nałożyć pianę na skalp. Podczas mycia wykonywany jest delikatny masaż, natomiast należy zrezygnować z silnego tarcia. To wcale nie sprawi, że skóra będzie dokładniej umyta. Może natomiast spowodować uszkodzenia włosów. Szampon trzeba spłukać ciepłą wodą;
  4. Kolejnym etapem jest nałożenie odżywki, którą trzeba pozostawić na włosach od kilku do kilkunastu minut.

Popularne metody mycia włosów

Włosomaniaczki wspominają o kilku metodach mycia włosów. Jednak najpopularniejsza to OMO (odżywka – mycie – odżywka). Polega na nałożeniu na wilgotne włosy odżywki humektantowej lub proteinowej, czasami trzeba sięgnąć po mieszaną. Nie trzeba jej spłukiwać przed myciem głowy, ponieważ i tak spłynie z włosów wraz z pianą. W ostatnim kroku nakłada się odżywkę emolientową, domykającą łuski.

Ta metoda może okazać się jednak zbyt obciążająca dla delikatnych lub niskoporowatych włosów. Dlatego amatorki włosingu sięgają również po inne rozwiązania, w tym:

  • MOO (mycie – odżywka – odżywka), kiedy włosy wydają się przeciążone;
  • MO (mycie – odżywka), z której korzystają osoby o włosach cienkich;
  • CG – jest to metoda mycia włosów kręconych, która opiera się na delikatnej pielęgnacji, wyklucza stosowanie silnych detergentów czy silikonów.

Włosing – jak się przygotować?

zadowolona kobieta po pielęgnacji włosów

Najważniejszy jest pierwszy krok. Trzeba powiedzieć sobie „robię włosing”, a następnie przejść do działania! Koniecznością jest rozpoznanie potrzeb swoich włosów, zaznajomienie się z równowagą PEH oraz proponowanymi metodami mycia włosów. Ważnym aspektem włosingu jest korzystanie z rad społeczności, które szczególnie na początku mogą okazać się bardzo potrzebne.

Kolejnym ważnym krokiem jest zrobienie przeglądu swoich kosmetyków do pielęgnacji włosów. Nie trzeba się ich pozbywać. Warto natomiast rozszyfrować skład i dowiedzieć się, w jakich sytuacjach można je stosować. Oprócz tego trzeba wybrać się do drogerii, by kupić szampon, odżywkę oraz maskę dostosowaną do aktualnych potrzeb włosów. Jest to podstawowy zestaw do włosingu.

Szampon do włosingu

Jest to kosmetyk, który ma bezpośredni kontakt ze skórą głowy. Z tego powodu należy dobierać go do potrzeb skalpu. Jeśli gromadzi się na nim dużo łoju, a włosy szybko się przetłuszczają, być może konieczne będą mocniejsze kosmetyki. Z kolei gdy pojawia się suchość głowy i świąd, najlepszy wybór stanowią szampony o delikatnym i nawilżającym działaniu. Włosomaniaczki polecają, by raz na jakiś czas stosować silne produkty (tzw. rypacze), które dokładnie usuwają wszelkie zanieczyszczenia.

Trzeba też pamiętać, by myć włosy dwukrotnie, za drugim razem pozostawiając spieniony szampon na 3-5 minut. Dzięki temu produkt może dokładniej zadziałać.

Odżywka oraz maska do włosingu

Odżywki i maski to produkty, bez których określenie „robię włosing” nie miałoby racji bytu. Właśnie dzięki tym kosmetykom włosy są odpowiednio zaopiekowane. Dostarczają im bowiem właściwych składników odżywczych.

Jak wspominaliśmy, skład powinien być dobrany do indywidualnych potrzeb kosmyków. Dlatego bardzo ważne jest nie tylko określenie poziomu porowatości. Tym bardziej że dzięki świadomej pielęgnacji można ją obniżyć. Dzięki znajomości zasad równowagi PEH włosomaniaczki nie gubią się już wśród drogeryjnych półek. Od razu sięgają po produkty z odpowiednim składem.

Akcesoria, które są niezbędne do włosingu

Włosing to świadoma pielęgnacja, więc nie można zapominać o akcesoriach do włosów. Potrzebne będą dobrej jakości:

  • szczotka do włosów;
  • grzebień do włosów;
  • ręcznik.

Te przedmioty nie tylko mają bezpośredni kontakt z włosami. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że dzięki odpowiedniemu użytkowaniu mogą poprawić lub wręcz pogorszyć kondycję fryzury. Dlatego warto sprawdzić swoją kosmetyczkę i jeżeli trzeba, zrobić odpowiednie zakupy.

Jak wybrać szczotkę i grzebień do włosów?

Grzebień do włosów sprawdza się podczas rozczesywania umytych kosmyków. Powinien być wykonany z naturalnego materiału. Ważny jest także szeroki rozstaw zębów. Dzięki temu delikatnie rozdziela pasma i nie szarpie ich.

Do czesania włosów na mokro oraz na sucho idealnie nadaje się duża szczotka typu paddle brush. Ma dużą powierzchnię oraz dosyć szeroki rozstaw wypustek. Zapewnia łagodne rozczesywanie włosów, a także sprawdza się przy wczesywaniu w nie odżywek oraz masek.

Jakie znaczenie ma ręcznik?

Poznanie zasad włosingu uświadamia, jak duże znaczenie dla pukli ma ręcznik. Większość kobiet po umyciu zawija je w turban wykonany z materiału frotte. Tymczasem jest to prosta droga do splątania i uszkodzenia włosów. Zwłaszcza jeśli do tego są bardzo energicznie pocierane.

Trzeba postawić na chłonne materiały. Świetnie sprawdzi się ręcznik z mikrofibry, a nawet zwykła bawełniana koszulka. Wystarczy przyłożyć je do włosów i delikatnie docisnąć. Tego rodzaju tkaniny szybko absorbują nadmiar wody, a przy tym są przyjazne dla kosmyków.

Włosing na różne problemy

Poznanie zasad świadomej pielęgnacji włosów pozwala rozwiązać różne problemy. Wypadanie, rozdwojone końce czy puszenie – na wszystko jest sposób. Rozeznanie w kosmetykach, metodach mycia i odżywiania, a także potrzebach pukli pozwala na zregenerowanie nawet tych bardzo zniszczonych.

Włosing na wypadanie włosów

Na początek warto zaznaczyć, że jeśli problem jest bardzo zaawansowany, konieczna będzie wizyta u lekarza i wykonanie zleconych przez niego badań. Jednak zastosowanie włosingu również przyczyni się do ich wzmocnienia i zagęszczenia.

Pomóc może zwłaszcza stosowanie odpowiedniego szamponu. Z myślą o problemie, jakim jest wypadanie włosów, laboratoria L’Oréal Professionnel Paris stworzyły gamę profesjonalnych kosmetyków Serioxyl. W jej skład wchodzi między innymi znakomity Szampon zagęszczający włosy Serioxyl Advanced. Wykazuje on zarówno właściwości oczyszczające i zagęszczające. Optymalne efekty zapewnia skład, który został wzbogacony o magnez. Hipoalergiczna formuła myje i pielęgnuje delikatną skórę głowy, pobudzając jednocześnie włosy do wzrostu.

Przy tym problemie warto zastosować również produkt bez spłukiwania. Dzięki temu można ograniczyć wypadanie oraz przyspieszyć porost nowych włosów. Wykonywanie masażu znakomicie wpływa na ukrwienie skóry głowy. Polecanym produktem jest Profesjonalne Serum Zagęszczające Włosy Serioxyl Advanced. Preparat został stworzony z myślą o codziennym stosowaniu. Pierwsze rezultaty są widoczne już po 6 tygodniach*. Po zakończeniu kuracji włosy są widocznie zagęszczone. Dzieje się tak, ponieważ znajdująca się w składzie stemoksydyna w stężeniu 5% pobudza do działania uśpione mieszki włosowe. Ten efekt dodatkowo wzmacnia resweratrol.

*12-tygodniowe badanie kliniczne z udziałem 79 kobiet.

Włosing na brak połysku i zmatowienie włosów

Receptą na matowe i pozbawione blasku włosy jest olejowanie. To podstawowy zabieg stosowany w trakcie włosingu. Polecają go zarówno włosomaniaczki, jak i eksperci. Stanowi bowiem znakomite rozwiązanie wielu problemów – w tym brak połysku.

Olejowanie włosów krok po kroku

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, olejowanie trzeba wykonywać regularnie. Niektórzy przeprowadzają je raz w tygodniu, inni nieco rzadziej. Ważne, by trzymać się określonej kolejności oraz odpowiednio dobrać olej do poziomu porowatości włosów.

  1. Należy podgrzać niewielką ilość oleju i rozprowadzić go na długości włosów;
  2. Olej pozostawia się na włosach na około 1-2 godziny;
  3. Przed spłukaniem oleju trzeba zemulgować go odżywką;
  4. Później należy zmyć go szamponem i przeprowadzić swoją standardową pielęgnację.

Włosing na rozdwajające się końce

Rozdwajające się końce to powszechny problem, który jest efektem błędów pielęgnacyjnych, takich jak:

  • suszenie i stylizowanie wysoką temperaturą;
  • nieprawidłowe mycie włosów;
  • stosowanie nieprawidłowej techniki czesania;
  • częste farbowanie i rozjaśnianie włosów.

Włosomaniaczki zalecają regularne podcinanie końców. Zbawienne jest również stosowanie odpowiednich olejów, a także silikonów. Znajdują się między innymi w popularnych serach do włosów. Ważna jest również prawidłowa regeneracja przeprowadzona na całej długości włosów. Wypełnienie ubytków można osiągnąć między innymi dzięki metodzie OMO.

Włosing – przegląd kosmetyków

Włosing opiera się na dobrze dobranych kosmetykach. Warto więc zaopatrzyć się w niezbędne trio, jakim jest szampon, odżywka oraz maska. To właśnie one sprawiają, że świadoma pielęgnacja skóry głowy, a także włosów zakończona jest sukcesem.

Dla włosów porowatych, szczególnie narażonych na uszkodzenia, warto rozpocząć pielęgnację od produktu dedykowanego - Pielęgnacji Przed Szamponem z gamy Metal Detox. Ten innowacyjny pre-szampon jest stworzony specjalnie, aby uzupełniać mikropęknięcia we włosach porowatych. Zawiera 2% Glicofileru, który wypełnia ubytki w strukturze włosa, zapobiegając nadmiernemu wchłanianiu wody z metalami. Produkt ten uzupełnia aż 1 milion mikropęknięć w zaledwie 1 minutę, co przekłada się na 96% mniej złamań włosów*. Dodatkowo zapewnia 72-godzinne nawilżenie, wygładzenie i miękkość, skutecznie przeciwdziałając porowatości**.

*Test intrumentalny.

**Test instrumentalny po 10 użyciach Pielęgnacji przed szamponem + szamponu + maski + olejku Metal Detox.

Mycie głowy powinno opierać się na odpowiednio dobranych szamponach. Wartym uwagi produktem będzie niewątpliwie szampon kojący Scalp Advanced. Przeznaczony jest do skóry głowy, która wydaje się przesuszona i wrażliwa. Dzięki obecności niacynamidu delikatnie ją oczyszcza, przywracając równowagę i harmonię. Stosowanie szamponu sprawi, że skóra przy nasadzie głowy będzie ukojona, a jej stan widocznie się poprawi.

Serie Expert Absolut Repair Conditioner Packshot

Szukając odżywki do włosingu, warto zwrócić uwagę na odżywkę Absolut Repair. Przeznaczona jest do włosów zniszczonych i pozbawionych blasku. Zawiera proteiny oraz wyciąg z komosy ryżowej. Wypełnia mikrouszkodzenia, zapewniając kosmykom siłę oraz sprężystość. Doskonale sprawdza się jako pierwsza odżywka metodzie OMO.

Znakomitym produktem jest również maska do włosów Metal Detox. To produkt zalecany przez specjalistów w pielęgnacji włosów po koloryzacji i dekoloryzacji. Wykazuje działanie odżywcze, a obecność Glikoaminy oraz Ionene skutecznie chroni włókna włosów.

Dzięki włosingowi można zdać sobie sprawę z tego, jak ważna jest świadoma pielęgnacja. Poznanie potrzeb włosów oraz uwzględnienie ich w trakcie wybierania kosmetyków, to dla niektórych objawienie. Dzięki pasji włosomaniaczek coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że aby cieszyć się piękną fryzurą nie trzeba wielu wizyt.